Eventy przyszłości

Technologie rosną w siłę, a ostatnie wydarzenia pchają je ku jeszcze szybszemu rozwojowi. Na tę chwilę to, co wydaje się wizją rodem z filmu sci fi, może za chwilę okazać się możliwe. Jeśli chodzi o eventy, taki zastrzyk dla technologii to przede wszystkim ogromna szansa rozwoju ich możliwości i urozmaicenia. A gdyby tak puścić wodze fantazji i nakreślić wizję eventów przyszłości… Jak mogłyby wyglądać?:)

# międzynarodowo

To już żaden problem brać udział jednego dnia w imprezie w Paryżu, drugiego w Nowym Jorku, a trzeciego gdzieś w Brazylii. Wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu, dzięki okularom VR można poczuć się tak, jakby się naprawdę było w danym miejscu. Skomplikowane systemy pozwalają na wirtualne uczestnictwo w prelekcjach, debatach, a także prywatnych rozmowach z wybranymi gośćmi. Można nawet raczyć się specjałami kulinarnymi i smakować wybornych trunków, bez spożycia kalorii, ale też bez takiej przyjemności ;).

# bez barier

Bariery językowe nie istnieją, bo apka z tłumaczeniem działa w czasie rzeczywistym. Pozwala to na poszerzanie swoich biznesowych kontaktów na całym świecie, przez co rynek globalny staje się dosłownie lokalnym.

Wszelkiego rodzaju wystąpienia i prelekcje także są tłumaczone na wybrany język, można więc bez trudu zasięgnąć opinii ludzi ze wszystkich zakątków świata. Otwiera to możliwości biznesowe, a także eventowe!

# interkulturowo

Skoro na wydarzeniach spotykają się ludzie z całego świata, eventowcy mają trudne zadanie połączenia ze sobą elementów różnych kultur w taki sposób, by nikt nie poczuł się pominięty. Dodatkowo, współpraca z kontrahentami z całego świata to nie lada wyzwanie, bo każda narodowość ma trochę inną mentalność – inaczej ustala się warunki współpracy, klienci różnych narodowości inaczej podchodzą do kwestii obsługi, wymagają czego innego. Dlatego jedną z ważniejszych umiejętności event managera staje się nie tyle znajomość języków, bo o tłumaczenie nie trudno, lecz raczej subtelniejsza socjologiczno – psychologiczna wiedza polegająca na tym, że zwyczajnie wiesz, jak się dogadać z różnymi nacjami ;).

# kostiumowo

Eventy nie przenoszą się całkowicie do online – większość nadal odbywa się w “realu”, dlatego, że nic nie zastąpi spotkania twarzą w twarz. Jednak takie imprezy wyglądają bardziej  jak spotkania kosmonautów i przybyszów z kosmosu… A wszystko przez względy bezpieczeństwa i obowiązek noszenia skafandra, w którym wygląda się jak zawodowy astronauta – z hełmem i systemem pozwalającym pić i jeść, w sposób niezagrażający sobie i innym.

# hologramy na scenie

Wielkie nazwiska, w obawie przed zakażeniem i niechęcią do noszenia zakrywającego wszystko skafandrów, pojawiają się na scenie jako hologramy. Już nie tylko Michael Jackson czy Whitney Houston dają koncerty w ten sposób. Praktycznie całą scenę można zbudować w oparciu o hologram, co sprawia, że wiele gwiazd decyduje się na taki występ.

# bezpieczeństwo najważniejsze

Organizatorzy prześcigają się w wymyślaniu coraz skuteczniejszych i mniej uciążliwych dla gości, sposobów na zagwarantowanie bezpieczeństwa eventu. Lista wymogów do spełnienia, aby impreza się odbyła, rośnie – potrzeba pozytywnej opinii epidemiologa, specjalnych bramek na wejściu do kontroli skafandrów i całych systemów dezynfekujących.

# pod rękę z technologią

Wszystko to sprawia, że event manager musi być cały czas na bieżąco z nowymi technologiami. Aby nie zostać w tyle konkurencji, trzeba śledzić wszystkie nowinki, a także w dużej mierze rozumieć działanie tych wszystkich mechanizmów, aby móc nimi zarządzać. Rozwiązań z roku na rok przybywa i daje to nieskończenie wiele możliwości dla kreatywnych eventowców, którzy duże wydarzenia zamieniają w niezapomniane widowiska zręcznie łącząc najnowocześniejsze rozwiązania z tradycyjnymi eventami.

W przyszłości technologie z pewnością mocno wesprą eventy pod kątem rozwiązań technicznych oraz kreatywnych, a także dadzą wiele możliwości zorganizowania eventu, w zależności od potrzeb, budżetu i koncepcji imprezy. Dla eventowców będzie to z pewnością nie tylko duże wyzwanie, ale także duże pole do popisu ;).

Niepoprawna Optymistka

Podziel się: